טיפים לשיפוץ הבית

כשמסיימים לשפץ בית וכולם באים להתפעל, אין אושר יותר גדול… אבל לאורך הדרך שיפוץ הבית יכול להיות כאב ראש אחד גדול.

 תהליך שיפוץ נרחב מזכיר באיזשהו אופן הרכבת פאזל, יש את כל החומרים והציוד צריך רק לחבר הכל יחדיו למראה המושלם והסופי. זה אף פעם לא פשוט לערב כ"כ הרבה בעלי מקצוע למטרה אחת, שכולם יעבדו בתיאום מושלם כדי שהבית יצא בדיוק כפי שרצינו.

הסיכוי שכל השיפוץ ילך בקלות ויעבור חלק הוא קטן, אבל על מנת לצמצם את הטרחה ועל מנת לנסות לארגן את הדברים הנה מספר טיפים שיכולים להקל על התהליך.

לפני הכל נשימה ארוכה ונסו ליהנות מהדרך….

הדבר הראשון שצריך לדעת באופן יסודי ביותר הוא התקציב, במהלך השיפוץ עדיף להקפיד לעבוד בצמוד אליו מכיוון שאין גבול לאפשרויות והנטייה לגלוש מעבר לתקציב גדולה מאוד ומסוכנת, לא פעם ישנם מקרים שהשיפוץ נאלץ להיעצר, או להשתנות עקב הפסקת תזרים המזומנים.

את התקציב כדאי להכין בכתב עליו תוכלו להכין רשימה מ-א' ועת ת' של כל הדברים שאתם רוצים לשפץ. כדאי ליד כל פרט לכתוב את הכמות, הסכום והמקום בו ניתן לרכוש אותו. על מנת לדעת את סדר גודל של המחירים יש להכין "שיעורי בית" ניתן לעשות השוואות כמעט לגבי כל פרט ופרט בחנויות השונות, כדאי לשים לב שלרוב החנויות ישנן חנויות עודפים שבהם ניתן לקנות סחורה בכ-חצי מהמחיר המקורי.

בקניית אריחים לרצפה וחיפוי קירות מומלץ לרכוש כמות גדולה יותר ממה שאתם זקוקים. לא פעם קורה שקיר נשבר או שמתפוצץ צינור … בעוד כמה שנים יהיה קשה יותר למצוא בדיוק אותו אריח…(מניסיון).

לפני שבוחרים איש מקצוע שיהיה אחראי על האדריכלות והעיצוב –  חובה לבקש לראות את עבודותיו הקודמות. חשוב שתהיה כימיה ביניכם לבין המעצב, חשוב שלמעצב תהיה סבלנות ורצון להקשיב לכם ולרצונותיכם. היזהרו ממעצבים הנעולים אך ורק על הדרך שלהם, אל תשכחו שאתם הם אלו שהולכים לגור בבית ולא בטוח שבא לכם על מטבח כתום אפילו שזה מה זה "אין"….

לגבי בעלי המקצוע השונים יש לוודא אמינות יושר מקצועיות ואחריות, לא פעם קרה שבעלי המקצוע נעלמים לפני שסיימו את עבודתם, נסו לדחות את רוב התשלום לסוף העבודה.

לסיום, הקו המוביל בהחלטה שלכם צריך להיות אסתטיקה פרקטית. שהבית יהיה גם יפה וגם שימושי, עליכם לחשוב על הנפשות הגרות בבית, מה הם הצרכים השונים של כל אחד מכם? האם ישנם בעלי חיים? ילדים? האם אתם משתמשים הרבה במטבח? וכדומה. כך למשל, לפעמים התקנה של פרגולה יכולה לתרום רבות מבחינת נוחות, למרות שלא כולם מעלים בדעתם ללכת בכיוון הזה.

בהצלחה