מניעת סכנות עשן ושריפה

ציוד גילוי אש ביתי ורמות שונות של גלאי עשן
כאשר המודעות הכללית להתגוננות מוקדמת מפני אסונות הולכת ועולה, אין ספק שגם המודעות לסכנות השריפה והנזקים הנגרמים ממנה עלתה מאוד. בעוד שבמסגרת עסקים שונים חלה החובה לדאוג לאמצעי התגוננות והתרעה מוקדמים (שאם לא כן לא יתקבל רישיון עסק) הרי ששמירה על הסביבה הביתית נתונה בידיו של בעל הדעה שבמשפחה. לכן, חשוב מאוד לדעת מדוע כדאי להתקין גלאי עשן ביתיים ואילו סוגים קיימים בשוק.


רכישת גלאי עשן – מה כדאי לדעת?
חלק מהיצרנים מציעים מארז ובו משולבים כמה גלאים במחיר מיוחד. כדאי לשקול זאת או לחילופין, לרכוש כמה גלאים נפרדים. העיקר הוא לספק מעטפת התראה טובה ככל שניתן.
חשוב לדעת שהשוק בישראל מספק גלאים באיכותיות משתנות, ולכן בטרם הרכישה כדאי לקרוא קצת ולדעת  מה אתם קונים. לא תרצו לחסוך 30 שקלים בגלאי אשר אמור להציל בית שלם משריפה, ואף להציל חיים!

למי שמוכן להשקיע יותר, קיימת אפשרות לרכישת גלאים המחוברים לרשת החשמל הביתית. גלאים כאלה כוללים לעיתים גם בטרייה פנימית לגיבוי והיתרון שלהם הוא בכך שלא נוצר מצב שבו לא קיים מקור מתח זמין בשעת הצורך.
אלו סוגי הגלאים הנפוצים בישראל
גלאי עשן מוזן מתח
גלאי עשן על סוללה (ידוע גם כגאלי עשן עצמאי)
גלאי גז בישול

לסיום, נזכיר שמי שרוצה להיות מוגן במיוחד ידאג להשלים את התמונה באמצעות רכישת מספר גלאי עשן ביתיים איכותיים ולא יסתפק בגלאי אחד בלבד.

לאתר של בי סייף ציוד כיבוי אש וגלאי עשן, גז ועוד

כתבה נוספת באתר על בדיקת מבנים מיד שנייה

About the Author

כתיבת תגובה