עיצוב בית חכם

עיצוב הדירה בצורה חכמה פירושו לקחת את היתרונות מכל סגנון ולשלב אותם ביחד לכדי קונספט עיצובי אחד ששולט בדירה כולה. כאשר משלבים בין ישן וחדש בעיצוב הדירה נהנים מיתרון כפול, הן מהאווירה המיוחדת שמביאים איתה אלמנטים בסגנון ישן, והן מהתחכום והקידמה של הסגנון החדש.

עיצוב בית חכם – שילוב של ישן וחדש בעיצוב הבית

מצד אחד, עיצוב בית או דירה בסגנון שמשלב בין ישן וחדש מעניק לדירה "אופי", שהסגנון הישן מבטיח את קיומו באמצעות רהיטים בעלי מראה עתיק או בסגנון "רטרו". רהיטים ישנים שחודשו בצורה מקצועית, או רהיטים חדשים שמעוצבים מלכתחילה בסגנון של תקופות קודמות, נתפסים אצל רובנו בתור חפצים אשר מגלמים בתוכם מסורות ארוכות ונוסטלגיה לא מועטה. מסיבה זו שילוב של רהיטים כאלו בחלל הופך את עיצוב הדירה כולו למשהו שנראה כאילו נוצר באופן טבעי ולא כתוצאה מתהליך של עיצוב, והתחושה הכללית היא תחושה חלקה וזורמת.

מצד שני, לצד הסגנון הישן בעיצוב הדירה יש חשיבות גם לאלמנטים חדשים ומודרניים. בסופו של דבר דירה כזו מקרינה רעננות וחדשנות, והיא מתאימה לחיים בהווה ובעתיד גם יחד. אלמנטים חדשים יכולים להביא איתם את התחכום הטכנולוגי של התקופה, וליצור קשר בין עיצוב הדירה לבין הטרנדים העדכניים בעיצוב. שילוב של גאדג'טים ופתרונות חכמים, או למשל עיצוב דירה שמתבסס על רעיונות כגון "עיצוב ירוק" או "מבנה חכם" יכולים לשדרג את התחושה הכללית בדירה בצורה משמעותית.

לעמוד הבית:  בדק בית

מאמר נוסף מרתק על בדיקת בתים

About the Author

כתיבת תגובה