איתור רטיבות בקירות

רטיבות בקירות היא תופעה מאוד נפוצה בבתים שאינם חדשים.  אולי זאת לא נראית בעייה רצינית כאשר היא מופיעה לראשונה בצורת כתם על התקרה (בצבע כהה או מעט חום) או צבע מתקלף על הקירות. אך אל תקלו בבעיות רטיבות מפני שרטיבות יכולה לגרום לפטריות  או עובש להתפתח בביתכם ולהשפיע לרעה על איכות האוויר שאתם נושמים בבית פנימה. כמו כן יכולה רטיבות לגרום להתרופפות הצבע והטיח בקירות ובגג הבית,  ובהמשך התפתחותה של הרטיבות בקירות או בגג, ממש נשקפת סכנה לשלמותה של מעטפת הבית ויכולה להיגרם  פגיעה ממשית ברמת כושר בידוד תרמי של קירות המבנה. רטיבות במבנה יכולה לגרום לנזק רב שיביא לירידת ערכו  של הנכס שבידכם, יפגע באיכות חייכם, ויכול אף להוות סכנה ממשית ממספר בחינות. במבנה ישן קיים סיכוי גדול יותר להימצאות רטיבות בקירות אולם רטיבות יכולה להימצע גם בדירות חדשות . רטיבות נמצאת בעיקר בחדרים הכוללים  נקודות רבות של ברזי מים  למשל חדר המקלחת, חדרי שירותים ובקירות המטבח. במקרה של רטיבות בגג -היא יכולה כמובן להימצא בכל מקום בבית מפני שהיא נגרמת כתוצאה מהצטברות מים על הגג מעל התקרה

מקומות נוספים בבית שהינם רגישים ומועדים לפורענות בנושא של רטיבות בקירות הינם מקלחונים וברז אמבטיה – סוגי ברזים אלו יוצרים סביבים הן רטיבות חיצונית בקיר והן רטיבות פנימית הנגרמת לעיתים כתובאה מבלאי בצנרת.

חברות המומחות לביקורת מבנים ובדיקת בתים יכולות לבצע בביתכם בדיקת ליקויי רטיבות. איתור רטיבות בקירות יכול להציל אתכם מאסון עתידי או לכל הפחות מירידה משמעותית בערך הבית שלכם.

כתיבת תגובה