ריצוף שיש לבית – שימוש בשיש ואבן טבעית לריצוף פנים הבית

תחומי השיפוצים והעיצוב  הביתי התפתחו מאוד בשנים האחרונות וקפצו כמה מדרגות למעלה יותר בכל  הקשור לריצוף, רצפות ושיש. כניסה  חדשה ומהפכנית לשוק הריצוף הביתי, בשנים  האחרונות,  מאפשרת ביצוע עבודות ריצוף שיש של חדרים ומשטחים גדולים וזאת על מנת להביא את ריצוף המשטח  לכדי יצירת אומנות של ממש.

השימוש הפופולארי  ביותר  כיום לריצוף בתים, חנויות, עסקים, משרדים ועוד מבנים רבים הינו שימוש  באבני שיש שונות. אבני השיש מאפשרות  שילוב של מגוון אלמנטים רחב  החל מנוחות ועד ליופי ועיצוב מרהיב  כאשר כלל האלמנטים מהווים שיקולים  מכריעים בריצוף שיש. חשוב לציין כי ישנן דוגמאות וצורות שונות כאשר לא נראה סוף לאפשרויות והסגנונות  של ריצוף זה.

לגלריות של אבן טבעית ושיש באתר של אבני יסוד

http://www.avneyesod.com/

שיש מלאכותי ושיש טבעי

בשוק בשיש כולו קיימים שני סוגים עיקריים של שיש האחד שיש מלאכותי והשני שיש טבעי. שיש מלאכותי הינו זול יותר שכן  השיש הוא מעובד ומראהו אינו טבעי. מנגד, קיים השיש הטבעי. השיש הטבעי יפה  יותר, מראה הרצפות אינו אחיד ואין דוגמא  קבועה, נתון זה מהווה יתרון שכן  הריצוף בכל משטח יהיה ייחודי רק לו. בנוסף, שיש טבעי כולל יתרונות נוספים כמו  הנתון כי הוא אינו מחליק, נראה יוקרתי ביותר, עמיד לאורך שנים, אינו נשרט בקלות  ועוד מגוון תכונות חשובות לבחירת ריצוף  שיש.

ניקיון  משטחי שיש

ראשית, נאמר כי ניקיון ריצוף שיש זהה לכל משטח שיש  באשר הוא. חומר הגלם- שיש הינו זהה  בכל המשטחים והטיפול והניקיון בו זהים.

ריצוף שיש הינו חזק  במיוחד אך חשוב לזכור כי ישנם חומרים חזקים יותר לדוגמא מתכות שונות. רהיטים רבים נקנים ונבנים עם תוספות גומי ברגליהם  ובזרועות תומכות וזאת על מנת למנוע  חיכוך ושריטה של הרצפות השונות. חשוב לבדוק כי לא נגררים רהיטים שרגליהן  עשויות ממתכות שונות שכן הן עלולות לשרוט חלקים נכבדים ממטחי השיש היקרים ולפגוע ביופיים. בנוסף, ניקוי  משטחי שיש ייעשה על ידי מטליות וסמרטוטי בד בלבד שכן מברשות וסקוץ' העשויים מתכות עלולים לשרוט ולפגוע באיכות השיש. ומרי הניקוי משתנים מעת  לעת וחשוב לעקוב אחר השינויים. על כל חומר כתוב לרוב על איזה משטחים מומלץ  או לא מומלץ לבצע בו שימוש. רכשו רק חומרי  ניקיון ייחודיים ריצוף שיש ומשטחי שיש.

ריצוף שיש הינו אלמנט  ייחודי ויפיפה לעיצוב כל מבנה, הן לריצוף פנים והן בתור ריצוף חוץ. הוא מקנה אווירה ייחודית ויוקרתית לכל מבנה על כן הפופולאריות הרבה של ריצוף  השיש כשניתן לראותו כמעט בכל בית  כיום. היופי, העמידות, האיכות ועוד מגוון  תכונות רב של ריצוף השיש מציבות אותו כיום בראש רשימת המרצפות לבית הפרטי  ומשרדים רבים כשניתן לראות שעלותו היקרה מרחיקה אותו מאזורי עבודה ותעשייה.